کد خبر : 41
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۰۴
742 بار بازدید

منصوریان: نیاز به کمک بازیکنی در کارم ندارم/ قنبرزاده بیاید من می روم

سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه برای انتخاب فهرست مازاد از بازیکنی کمک نگرفته است گفت: از اینکه بعد از هفت سال از مسیری درست و سلامت به استقلال برگشتم خوشحالم.؛

c8eb3d4d0c862fbbe6424791d35fd660_240_150_cropCenter

علیرضا منصوریان در اولین نشست خبری خود پس از حضورش در کادرفنی استقلال اظهار داشت: تشکر می‌کنم از اینکه استقبال خوبی از این نشست خبری کرده‌اید و خوشحالم از اینکه بعد از هشت سال با زحمت و تلاش شخصی خودم و نگاه و لطف خداوند توانستم به خانه خودم برگردم.

در مسیری درست به استقلال برگشتم
وی افزود: خوشحالم در مسیری درست توانستم به استقلال برگردم و با زحمتی که کشیدم دوباره به این تیم آمدم. امیدوارم در موفقیت استقلال گام بلندی برداریم. در این مسیر احتیاج به حمایت همه‌جانبه هواداران و پیشکسوتان داریم، چرا که این تیم هواخواه زیادی دارد.

برخی تغییرات صورت گرفته در تیم با ابهام همراه بوده است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این پرسش که آیا در لیستی که به‌عنوان لیست خروجی باشگاه استقلال اعلام شده است برخی بازیکنان این تیم به او مشاوره داده‌اند یا نه، گفت: یک مسئله را برای شما روشن کنم و آن اینکه تغییرات صورت گرفته در تیم در برخی موارد با ابهام همراه بوده است. ما در لیستی که ارائه کرده‌ایم روی آن به اتفاق گروهی که با آن کار می‌کنم و همراه خودم به استقلال آورده‌ام، کارشناسی کردیم.

برای تعیین لیست مازاد دوستی‌ها را لحاظ نکردم
وی ادامه داد: من در خارج از کارم با پنج شش مشاور خیلی خوب در ارتباط هستم، حتی مصاحبه‌ها، نحوه تمرین تیم و خیلی موارد دیگر را با آنها مشورت می‌کنم. من تأکید می‌کنم که لیست تکمیل شده با نظر گروه کارشناسی قوی بوده است. من هرگز دوستی را در ارائه این لیست لحاظ نکردم. پیش‌بینی من این است که بازیکنان خارج شده از لیست تیم در سال ۹۵ و ۹۶ نمی‌توانند آن‌طور که ما می‌خواهیم توقعات را برآورده کنند.

دوستی‌ام با بازیکنان استقلال خارج از مستطیل سبز است
منصوریان همچنین خاطر نشان کرد: اگر قرار بود من دوستی را در ارائه لیست لحاظ کنم الان لیست تغییر کرده بود. همین‌جا اعلام کنم با بخش اعظمی از بازیکنان استقلال دوست هستم و حتی با برخی از آنها رفت و آمد خانوادگی دارم، اما اینها خارج از مستطیل سبز است. ما همه بازیکنان را در یک روال قرار داده‌ایم، اما نفرات باتجربه می‌توانند در طول فصل عصای دست ما باشند همانطور که در نفت هم این‌طور بود. ما برای اینکه بخواهیم لیست خروجی‌مان را تکمیل کنیم نیازی به این نبود که بخواهیم از بازیکنی کمک بگیریم، چرا که من به اندازه کافی اطلاعات داشتم. هرچند هشت سال از خانه‌ام دور بودم، اما اطلاعاتم از این تیم به اندازه کافی است، ضمن اینکه من با نسلی که بازی کردم اکثراً الان سرمربی هستند.

امسال جزو سال‌هایی نیست که بخواهیم ریسک کنیم
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه استقلال نقل‌وانتقالات را خوب آغاز کرد، اما ظاهراً با تذکر وزیر ورزش و جوانان روند نقل‌وانتقالات متوقف شده است، گفت: من باید به‌طور شفاف بگویم که همه چیز را امسال شفاف بیان می‌کنیم و چیزی را پنهان نگه نمی‌داریم. اگر بخواهیم مسیر شخصی را به نام هوادار کنیم، کار درستی نیست. امسال جزو سال‌هایی نیست که بخواهیم ریسک کنیم. آستانه تحمل ما بالاست اما اگر احساس کنیم که می‌خواهند پشت هوادار و استقلال پنهان شوند و بخواهند ضربه بزنند شفاف نام آنها را اعلام می‌کنیم.

وظیفه داریم بهترین بازیکنان را جذب استقلال کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: باید از بهرام افشارزاده رئیس باشگاه و اعضای هیئت مدیره، دکتر مسعود معینی، عباس کردنوری، پندار توفیقی، شاهرخ سبک‌دست، مقداد نجف‌نژاد و به‌خصوص شخص شهاب جهانیان تشکر کنم. ما وظیفه داریم بهترین بازیکنان را جذب استقلال کنیم، چون تقاضای هواداران ما همین است.

وزیر ورزش به باشگاه پرسپولیس هم تذکر داده است
منصوریان خاطرنشان کرد: اگر منظور شما تذکر وزیر ورزش باشد به هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تذکر داده است. بحث ریخت و پاش نبوده و منظور وزیر ورزش رعایت سقف قرارداد بوده است. همه بازیکنان را زیر سقف قرارداد جذب کرده‌ایم.

سقف قرارداد را رعایت کرده اما جذب ستاره برای استقلال را متوقف نمی‌کنیم
«کاری به نوع و مدل جذب بازیکنان توسط رقیب دیرینه‌مان نداریم و مسیر خود را پیش می‌رویم»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: من یک جلسه خصوصی با وزیر ورزش داشتم و باید از او تشکر کنم. او به من فراغ بال کامل داد. باید بگویم ما قطعاً سقف قرارداد را رعایت خواهیم کرد. ما جذب ستاره برای استقلال را متوقف نمی‌کنیم و آن چیزی که هوادار احتیاج دارد جذب خواهد شد. به همه تیم‌های رقیب به خصوص پرسپولیس احترام می‌گذاریم اما در روند جذب ستاره دست نگه نمی‌داریم.

به وزیر ورزش گفتم برای مربیگری‌ام اصول حرفه‌ای قراردادم را رعایت می‌کنم
وی در واکنش به طرح موضوعی از سوی یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «ظاهراً در قرارداد شما حرف و حدیث‌هایی پیش آمده مبنی بر اینکه وزیر ورزش گفته منصوریان حاضر است مجانی در استقلال کار کند و باید قراردادش خیلی پایین باشد»، گفت: من خودم روبه‌روی وزیر ورزش نشستم و نمی‌دانم آیا شما هم آنجا بودید یا خیر. من منکر اصول حرفه‌ای مربیگری‌ام نیستم، منکر دوست داشتن استقلال و ادبیاتی هم که برای این تیم به کار می‌برم نیستم، به وزیر ورزش گفتم من برای مربیگری‌ام اصول حرفه‌ای قراردادم را رعایت می‌کنم، اما اگر نظری دارید این برگه A۴ را به شما می‌دهم و روی آن بنویسید و اگر چیزی نوشتید بدون اینکه نگاه کنم آن را امضا می‌کنم. از آنجا که وزیر ورزش فردی تحصیلکرده است به من اختیار تام در قرارداد داد.

قرارداد من شأن هواداران استقلال است
سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه «با قرارداد من نباید به هواداران توهین شود»، گفت: با وجود علاقه من به استقلال باید شأن مربیگری‌ام حفظ شود. قرارداد من شأن هواداران استقلال است. همین‌جا اعلام می‌کنم در سه سال آخر بازیگری‌ام در استقلال پولی نگرفتم. می‌دانید چرا؟ چون می‌دانستم یک همچین روزی خواهد رسید. من رقم قرارداد رقیب دیرینه‌مان را می‌دانم اما اصول حرفه‌ای من هم ایجاب می‌کند که در قرارداد من شأن هواداران استقلال هم رعایت شود. از نظر من رقم قرارداد مربیان بر عملکرد آنها تأثیر دارد.

با هیچ‌کدام از مربیان قبلی استقلال زاویه ندارم
منصوریان درباره رخصت گرفتنش از پرویز مظلومی نیز توضیح داد: من بعد از اینکه هدایت استقلال را برعهده گرفتم با پرویز مظلومی تماس گرفتم اما نتوانستم با او ارتباط برقرار کنم، اما بعد از آن خودش از طریق پیامک از تماسم تشکر کرد و برایم در استقلال آرزوی موفقیت کرد. در کل من با هیچ‌کدام از مربیان قبلی استقلال زاویه ندارم به این دلیل که شاگرد همه آنها بودم، از پرویز مظلومی گرفته تا امیر قلعه‌نویی و صمد مرفاوی و قبل از آنها نصرالله عبداللهی و منصور پورحیدری و … .

برای من لازم بود یک سال بی‌پولی را در باشگاه نفت تجربه کنم
وی در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر نمی‌کند مشکلات مالی که در باشگاه نفت وجود داشت در استقلال هم دیده شود، عنوان کرد: اولاً که آرزو می‌کنم تجربه‌ای را که من در یک سال اخیر در نفت به‌دست آوردم، هیچ مربی دیگری تجربه نکند، چون که سال بسیار سختی بود. من از سال‌هایی که در استقلال بودم و قهرمان شدم همواره باشگاه در مسیر قهرمانی بود و کمتر دغدغه مالی داشتیم. فکر می‌کنم که برای من لازم بود یک سال بی‌پولی را در باشگاه نفت تجربه کنم و این مسئله مرا بسیار پخته کرد.

من توانستم انتخاب به‌عنوان بهترین تیم باشگاهی را به نفتی‌ها هدیه دهم
سرمربی پیشین تیم فوتبال نفت تهران خاطر نشان کرد: ما فصل پیش در نفت در ابتدای فصل تیم را برای قهرمانی آسیا بستیم، اما در ادامه در مسیری قرار گرفتیم که خوابیدن تیم در هتل تبدیل به رؤیا شده بود! در سال‌های قبل از آن باشگاه نفت همواره به‌عنوان تیم اخلاق انتخاب می‌شد اما من توانستم انتخاب به‌عنوان بهترین تیم باشگاهی را به مسئولان باشگاه هدیه دهم. در هر صورت نفت تجربه خوبی برای من شد و فکر نمی‌کنم در استقلال امسال با مشکل مالی مواجه باشیم. خوشبختانه اسپانسر قبلی باشگاه همچنان با دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همکاری خواهد کرد و با این شرایط این دو باشگاه از لحاظ مالی از سوی این اسپانسر تأمین می‌شوند و ما می‌توانیم روی اسپانسرمان به‌عنوان یک منبع مالی خیلی خوب حساب کنیم.

فصل پیش استقلال در نتیجه‌گیری نسبت به سال قبل از آن رشد داشت
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه راجع به اهدافش در استقلال در سال اول نیز عنوان کرد: اعتقاد من این است که ابتدا به ساکن باید در نحوه بازی تیم تغییراتی ایجاد کنیم، باید تیم ما تهاجمی بازی کند و هوادار از تماشای بازی‌های‌مان لذت ببرد، البته ما نگاه حرفه‌ای به قضیه داریم و در بعضی مواقع باید به فکر نتیجه گرفتن هم باشیم، اما همیشه تلاش‌مان را می‌کنیم تا در همه بازی‌ها با مالکیت توپ بازی زیبا و تماشاگرپسندی را ارائه دهیم. باید آنقدر خوب باشیم تا هواداران‌مان را مجاب کنیم هر هفته به ورزشگاه بیایند. ضمن اینکه باید یک پلن B هم داشته باشیم که در مواقعی از آن برای نتیجه‌گرفتن استفاده کنیم، فصل پیش استقلال در نتیجه‌گیری نسبت به سال قبل از آن رشد داشت و این روند باید ادامه پیدا کند، اما در کنار آن زیبا بازی کردن هم مهم است.

تلاش می‌کنم تا در دربی آینده هواداران استقلال سربلند باشند
منصوریان ادامه داد: یک موردی که باید من به آن اشاره کنم بحث حضور تیم در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیاست. ما در این مرحله با تیم‌هایی روبه‌رو خواهیم شد که ثروتمند هستند و همین مسئله کارمان را بسیار بسیار سخت خواهد کرد. در حال حاضر کشورهای امارات و قطر ۲،۵ سهمیه دارند و احتمال می‌دهم در مرحله پلی‌آف یکی از تیم‌های السد قطر و یا الجزیره یا النصر بازی کنیم که به نوعی بازی کردن با این تیم‌ها ریسک بزرگی است و من بعد از اینکه از این مرحله عبور کردیم به هواداران قول روزهای خوب را در آسیا خواهم داد. وعده دیگری که باید به هواداران بدهم در مورد سربلندی در دربی است. من در دربی قبل که نتیجه آن ۴ بر ۲ شد در اهواز بودم و بسیار ناراحت شدم که هواداران استقلال از این شکست آزرده شدند و با تمام وجودم تلاش می‌کنم تا در دربی آینده هواداران ما سربلند باشند.

مدیریت باشگاه در ۲ فصل اخیر از کادر فنی و تیم حمایت کرد
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کند مدیران فعلی استقلال که از آنها تعریف و تمجید می‌کند در ادامه فصل همچنان از او حمایت خواهند کرد یا به مانند مربیان قبلی استقلال در روزهای آخر از حمایت‌شان از آنها دست می‌کشد، گفت: یکی از دلایلی که باعث شد من درباره همه موارد شفاف‌سازی کنم، همین مسئله بود. اعتقاد من این است که مدیریت باشگاه در دو فصل اخیر آن‌طور که باید از کادرفنی و تیمش حمایت کرد، اما در جریان مسابقات و در اواخر آن صخره‌هایی جلوی تیم دیده شد که باعث عدم نتیجه‌گیری استقلال در هفته‌های پایانی شد.

مشکلی باشد می‌گویم تا آخر فصل بهانه نیاورم
هافبک پیشین استقلال خاطر نشان کرد: من در این مدت تجربه لازم را کسب کردم و اگر در طول بازی‌ها ببینم مشکلاتی در تیم به‌وجود آورده شده است، آنها را اعلام خواهم کرد و خواهم گفت آقای X به تیم لطمه می‌زند و یا آقای Y پشت تیم مخفی شده است. این مشکلات را خواهم گفت تا آخر فصل بهانه نیاورم که به خاطر فلان دلیل نتیجه نگرفتیم. هوادار ما خواسته‌شان این است که تغییری در نحوه بازی تیم به وجود بیاید و ما می‌خواهیم در بازی‌های استقلال نشاط ایجاد کنیم، این شادابی و نشاط باعث می‌شود هواداران هفته به هفته با رغبت بیشتری به ورزشگاه‌ها بیایند.

اعضای هیئت مدیره باشگاه را در صحبت‌ها و حمایت‌های‌شان محکم دیدم
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: جدا از کسب نتیجه ما اگر بتوانیم تغییری در روند بازی‌مان ایجاد کنیم و به‌نوعی زیبا بازی کنیم آن وقت هواداران را قانع و خوشحال کرده‌ایم و یکی از اهداف ما همین است. بعد از این مسئله به نتیجه‌گیری فکر می‌کنیم. من در دو جلسه‌ای که با اعضای هیئت مدیره باشگاه داشتم آنها را در صحبت‌ها و حمایت‌های‌شان محکم دیدم. خوشبختانه افراد تحصیلکرده و کاربلدی در هیئت مدیره باشگاه هستند و من دوست دارم آنها تا آخرین لحظه به همین شکل حمایت‌شان از من و تیم ادامه داشته باشد. همان‌طور که گفتم مشکلی در طول فصل ببینم آن را اعلام خواهم کرد. امیدوارم آخر فصل همین‌جا همه از مسیر خوبی که استقلال طی کرد، صحبت کنیم.

اظهارنظر منصوریان در مورد لیست ورودی استقلال
منصوریان در مورد اینکه در لیست ورودی استقال گزینه‌هایی چون مجتبی جباری، پژمان منتظری، وحید امیری، کاوه رضایی و امیرارسلان مطهری قرار گرفته است، گفت: در مورد لیست ورودی که گفتید ۵۰ درصد آن اشتباه است، ۵۰ درصد این افراد در لیست من نیستند. من لیست ورودی را براساس اولویت اول تا چهارم به باشگاه داده‌ام و از باشگاه استقلال خواهش کردم که از لیست به صورت امانت نگهداری شود.

بازیکنان جوان زیادی باید جذب استقلال شوند
وی ادامه داد: ما ۳ بازیکن به اندازه استقلال جذب کردیم و توقع‌مان این است که بازیکن خوب به استقلال بیاید. سخ بازیکن دیگر نیز در این هفته جذب خواهیم کرد. با توجه به اینکه با رد شدن از مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در سه جبهه باید بجنگیم، بازیکنان جوان زیادی باید جذب استقلال شوند. بازیکنان جوان زیر ۲۰ سال باید قرارداد سه تا پنج ساله ببندند و بازیکنان بین ۲۰ تا ۲۱ سال باید قرارداد سه ساله داشته باشند. یکسری بازیکنان جوان را برای تبلیغات در بازار ترانسفرینگ داریم.

ما کار عجیب و غریبی نمی‌کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بعد از اینکه بازیکن جذب شد مدیریت باشگاه استقلال با افتخار نام آن بازیکن را اعلام می‌کند. ما کار عجیب و غریبی نمی‌کنیم و هر مربی دیگری هم جای من بود همین کار را می‌کرد و لیست ورودی را در اختیار باشگاه قرار می‌داد.

جباری و منتظری تحت‌ِقرارداد باشگاه الاهلی قطر هستند
منصوریان با اشاره به جذب مجتبی جباری و پژمان منتظری گفت: این بازیکنان غریبه نیستند و جزو اعضای استقلال هستند. استقلال خانه آنهاست و من با آنها همبازی بوده‌ام، اما در حال حاضر آنها تحت‌ِقرارداد باشگاه الاهلی قطر هستند. هر اخباری که شما می‌شنوید من هم می‌شنوم. جباری و منتظری همبازیان سابق من بودند که کیفیت خوبی دارند و خودشان را در سطح تاپ قرار داده‌اند.

من امیری را تحویل تیم ملی دادم
وی در مورد رقابت استقلال و پرسپولیس برای جذب وحید امیری عنوان کرد: ما بحث‌مان را تنها برای وحید امیری باز نمی‌کنیم. امیری دو سال با من در تیم نفت بود و زمانی که به نفت آمد مانند درختی بود که شاخ و برگ زیادی داشت. من این شاخ و برگ‌های اضافه را زدم و او را تحویل تیم ملی دادم.

امیری به هر تیمی برود مالکیتش برای من است
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: اینکه امیری در مسیر استقلال و پرسپولیس قرار گرفته دو پیامد دارد. نخست اینکه رقیب ما نیز برای جذب او اقدام کرده، اما از یک طرف هم قیمت او بالا رفته است. بالا رفتن قیمت امیری نوش جانش باشد اما چه رقیب ما و هر تیم دیگری او را جذب کند مالکیتش برای من است چون من او را تحویل تیم ملی دادم.

کی‌روش همکار، دوست صمیمی و برادر من است
منصوریان در خصوص اینکه رابطه‌اش با کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی خیلی خوب است و چقدر از تجربه‌های او در استقلال استفاده خواهد کرد، گفت: اجازه دهید به عقب برگردیم. وقتی پرسپولیس بزرگ را شکست دادیم برخی‌ها گفتند که کی‌روش به منصوریان کمک کرده است. چطور وقتی تیم‌های مختلف را می‌بردیم و آنها در مقابل نفت جان سالم به در نمی‌بردند کسی نگفت که کی‌روش به من کمک کرده است؟! من سه سال مربی تیم امید و دستیار کی‌روش بودم. من کار اسکاتینگ را انجام دادم و این مسئله را با افتخار بیان می‌کنم. بعید می‌دانم کسی حوصله داشته باشد هم سرمربی تیم امید باشد و هم اسکاتینگ را انجام دهد. می‌دانید که برای اسکاتینگ باید قد کوتاهی داشته باشید تا بتوانید به خوبی آنالیز کنید. برای اسکاتینگ باید لباس کارگری می‌پوشیدیم و سپس لباس مربیگری را برتن می‌کردیم. در اینجا می‌گویم که کی‌روش همکار و دوست صمیمی من است و اکنون به عنوان برادر بزرگ من محسوب می‌شود. از کی‌روش کار زیادی یاد گرفته‌ام اما کسانی هم که به من در مسیر مربیگری کمک کردند به همان اندازه سهم دارند.

هر زمان که بخواهم در تمرین تیم ملی حضور پیدا می‌کنم
وی با اشاره به حرف و حدیث‌هایی که درباره حضورش در تمرین تیم ملی مطرح شده است، گفت: دو روز پیش در تمرین تیم ملی با چند بازیکنی که با آنها کار کرده‌ام دو سه دقیقه روبوسی کردم اما پس از آن متوجه شدم که برخی اعتراض کردند که چرا منصوریان در تمرین تیم ملی حضور پیدا کرده است! اگر می‌خواستیم برای منافع استقلال و جذب بازیکن کار کنیم به هتل می‌رفتیم و سر میز ناهار با بازیکنان صحبت می‌کردیم نه در تمرین تیم ملی! من هر زمان که بخواهم در تمرین تیم ملی حضور پیدا می‌کنم.

 

همه ما پشت نام استقلال هستیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که احتمال دارد در طول فصل مسئولان باشگاه استقلال پشت نام او پنهان شده و حمایت‌های لازم را نکنند، گفت: ما یک نام به اسم استقلال داریم و همه ما پشت آن هستیم. بهرام افشارزاده و هیئت مدیره استقلال نام مرا به‌عنوان سرمربی اعلام کردند. در این مسیر باید افرادی قوی پیدا می‌شدند که بتوانند منصوریان را به خانه خود یعنی استقلال بازگردانند.

نام مرا جلوی استقلال بزرگ قرار ندهید
منصوریان افزود: ۲۱ سال پیش گروهی مرا به استقلال آوردند و از من حمایت کردند. نام من را جلوی استقلال بزرگ قرار ندهید، این تیم برای هواداران است، اما هر کسی که بخواهد پشت شانه‌های من پنهان شود و به استقلال لطمه بزند خیلی زود نام او را می‌گویم، اجازه نمی‌دهم که پایان فصل برسد و آن زمان بگویم ای کاش نام آن فرد را می‌گفتم که چه خیانتی به استقلال کرد و یا فلان کار را انجام داد.

با همه علاقه‌ای که به استقلال دارم اولویتم پرچم ایران و تیم ملی است
وی در پاسخ به سوالd مبنی بر اینکه ظاهراً کی‌روش خواسته که در یک مقطع از فصل بدنسازی ملی‌پوشان در تیم‌های باشگاهی خود تمرین نکرده و به استراحت بپردازند، نظر شما در این مورد چیست؟، گفت: با همه علاقه‌ای که به استقلال دارم اولویتم پرچم ایران و تیم ملی است. اعتقاد دارم که وقتی بازیکن ملی‌پوش از تمرین تیم ملی برمی‌گردد نمی‌تواند با اصول حرفه‌ای ما هماهنگ شود، اما در این یکی دو سال سعی کردیم که فصل بدنسازی را همراه تیم ملی پیش ببریم. اگر اشتباه نکنم از ۳۰ تیرماه روند بدنسازی با تیم ملی یکسان خواهد بود. در اینجا می‌طلبد که سرمربیان انعطاف داشته باشند و اگر طبق مسیری که سازمان لیگ برنامه‌ریزی کرده و تیم ملی نیز برنامه‌هایش را داده است همراه نشود در ماه آبان و آذر اکثر بازیکنان ملی‌پوش مصدوم خواهند شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اینکه عنوان کرده است در صورت مدیرعامل شدن منصور قنبرزاده در استقلال نخواهد ماند، گفت: در رسانه‌ای ندیدم که چنین نقل قولی از من عنوان شده باشد. در سال اول حضورم در نفت تجربه خوبی به‌دست آوردم، اما سال دوم تجربه مالی بدی را پشت سر گذاشتیم. از دید خودم به لحاظ «امتحان» تجربه خوبی برای من بود.

ترجیح می‌دهم با قنبرزاده دوست باشم تا همکار
منصوریان خاطرنشان کرد: من در جایی نگفتم که فلانی بیاید مخالفت می‌کنم و یا فلانی باشد موافق هستم. نقل قولی از سوی قنبرزاده دیدم که گفته بود برای حضور در استقلال با او مشورت کرده‌ام. در آخرین دیدارمان مقابل سایپا صبح بازی در جلسه‌ فنی از همه اعضای تیم خداحافظی کردم و گفتم که بنده در نفت نمی‌مانم. پس از پایان بازی به قنبرزاده گفتم که چند آپشن مربیگری در فصل آینده دارم و به احتمال زیاد از نفت جدا خواهم شد. در مورد استقلال با او مشورتی نکردم، چون اینجا خانه خودم است. از قنبرزاده تشکر می‌کنم و ممنون او نیز هستم، اما ترجیح می‌دهم دوستی ما ادامه داشته باشد تا اینکه همکاری‌مان تداوم داشته باشد.

اظهارنظر منصوریان در مورد حمایت مجیدی
سرمربی جدید تیم استقلال در مورد حمایت فرهاد مجیدی از او گفت: نمی‌خواهم غیرمنطقی صحبت کنم، اما من آرزوی موفقیت پیشکسوتان را دلی می‌دانم. هر بازیکن بزرگی وقتی به پایان بازی‌اش می‌رسد یکی از رؤیاهایش رسیدن به نیمکت استقلال است. این مسیر برای من طی شد و پس از من نیز برای نسل‌های بعدی طی خواهد شد. آمدن مربی جوان به استقلال مسیری است که امیدوارم با حضورم در استقلال برای دیگران هم ایجاد شود. طبیعی است که این دایره شکسته شده و من در استقلال حضور دارم. البته من زیاد جوان نیستم و آذرماه ۴۵ ساله خواهم شد. در سن من پپ گواردیولا موفق به کسب ۱۳ جام قهرمانی شده بود، اما در ایران این سن را جوان می‌دانند.

از هواداران استقلال می‌خواهم که صبر و حوصله داشته باشند
«من پرچمدار نسل جدید استقلال هستم»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله تصریح کرد:  طلسم نشستن مربیان جوان روی نیمکت استقلال شکسته شد. من مانند برخی از مربیان نمی‌گویم که روزنامه و وب‌سایت‌ها را نمی‌خوانم، اتفاقاً من همه وب‌سایت‌ها و روزنامه‌ها را مطالعه می‌کنم، اگر هم وقت نکنم گروهی دارم که صفحات مجازی را رصد کنند. از همه هواداران استقلال می‌خواهم که صبر و حوصله داشته باشند، من قول می‌دهم که تیمی خوب را روانه مسابقات کنیم، اما در این مسیر شاهد مقاومت‌هایی خواهیم بود که از هواداران می‌خواهم اجازه ندهند لایه‌های آن زیاد شود.

به مسئولان باشگاه گفتم در مورد پیشکسوتان بیانیه ندهند
منصوریان بار دیگر با اشاره به حمایت فرهاد مجیدی از او عنوان کرد: در صفحه شخصی مجیدی متوجه شدم که چطور حمایت کرده است. من آرزوی موفقیت یک پیشکسوت را دلی می‌دانم و هر کسی که ایرادی از من می‌بیند تماس بگیرد و آن ایراد را بگوید. به باشگاه هم اعلام کردم که به هیچ عنوان در مورد پیشکسوتان بیانیه ندهند.

 

پیراهن فرهاد را به کسی می‌دهم که بدانم لیاقت «فرهاد مجیدی» شدن را دارد
وی ادامه داد: در حمایت مجیدی متوجه شدم که گفته شماره پیراهنش آزاد است و هر بازیکنی می‌تواند از آن استفاده کند. این قول را به فرهاد می‌دهم که هر بازیکنی که لیاقت داشته باشد پیراهنش را به او می‌دهم، اما اگر بدانم بازیکنی هم‌وزن این پیراهن نیست، این پیراهن را نگه می‌دارم. ۲۰ سال پیش وقتی به استقلال آمدم پیراهن عبدالعلی چنگیز را برتن کرده و سپس مصرانه پیراهن حسن روشن را برتن کردم. مدتی هم پس از خداحافظی امیر قلعه‌نویی شماره هشت را برتن کردم. بنابراین پیراهن فرهاد را به کسی می‌دهم که بدانم لیاقت «فرهاد مجیدی» شدن را دارد. ترجیح می‌دهم که این پیراهن مورد حمایت فرهاد قرار بگیرد و بازیکن از دست فرهاد پیراهن را تحویل بگیرد. شاید در مورد من و مجیدی احساس رقابت مربیگری ببینید، اما من می‌دانم که آرزوی موفقیت او دلی است، چرا که من هم چنین ایده‌ای دارم. بازیکنان باید پیراهن استقلال را قدر بدانند و تنها زمانی که سجاده داشته باشند از آن استفاده کنند. اگر بدانم کسی به آن توهین می‌کند او را کنار می‌گذارم.

پِلن یک ساله خود را هفته آینده به باشگاه می‌دهیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص اردوی استقلال در خارج از کشور عنوان کرد: ما کمپ خارجی برای اردوی تیم در نظر گرفته‌ایم. ما پِلن یک ساله خود را هفته آینده به باشگاه می‌دهیم و جزئیات برنامه‌های‌مان یک ماه تا یک ماه در اختیار باشگاه قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه برنامه سازمان لیگ و تیم ملی را می‌دانیم، همه برنامه‌های‌مان را از جمله زمان غذا خوردن‌مان را هم به باشگاه می‌دهیم.

من به گروه آنالیزم اعتقاد کامل دارم
وی با بیان اینکه گروه آنالیز خود را از باشگاه نفت به استقلال آورده است، گفت: من به گروه آنالیزم اعتقاد کامل دارم، مهدی خانبان و نه مهرداد، قرار است کنار ما کار کند. صالح مصطفوی و تابش نیز دیگر گروه آنالیز ما خواهند بود. در مورد دستیارانم باید بگویم من هفت سال است که با یک گروه کار می‌کنم و آنها در کنار من رشد کرده‌اند. محمد خرمگاه و علی چینی به‌عنوان مربی و حمید بابازاده به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌ها در کادر من خواهند بود. ضمن اینکه یک دستیار خارجی نیز به‌عنوان مربی بدنساز طی هفت هشت روز آینده به کادرمان اضافه می‌شود. دستیار مدنظر من میک دستیار سابق کی‌روش بود، اما او تحت قرارداد باشگاهی است و نمی‌تواند به ایران بیاید.

موفقیت استقلال بیش از هر چیز دیگری برای من ارزش دارد
منصوریان در این باره افزود: من از همه دوستانم می‌خواهم سعی نکنند کسی را به‌عنوان دستیار به من تحمیل کنند. شاید در شفاف‌سازی کمی زیاده‌روی می‌کنم، اما این‌طور صحبت کردن من به این خاطر است که می‌خواهم به همه دوستان و اطرافیان بفهمانم که موفقیت استقلال بیش از هر چیز دیگری برای من ارزش دارد.

بازیکنی که در بدنسازی ما غایب باشد در طول فصل خودش ضرر کرده و آسیب می‌بیند
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به اینکه احتمال دارد زمان آغاز تمرینات تیمش تغییر کند، گفت: اگر در مذاکراتی که با بازیکنان ملی‌پوش داریم به نتیجه برسیم شاید برنامه آغاز تمرینات‌مان از ۲۵ به ۳۰ خرداد موکول شود و این موضوع به این بستگی دارد که مذاکرات‌مان با ستاره‌های ملی‌پوش به کجا خواهد کشید. به‌هر صورت اگر بازیکنی در تمرینات بدنسازی ما غیبت داشته باشد در طول فصل خودش ضرر کرده و آسیب می‌بیند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا نام دستیار خارجی‌اش را معرفی نمی‌کند، یادآور شد: بعد از منتفی شدن حضور میک در ایران ما به سراغ گزینه‌های بعد خارجی‌مان رفتیم، اما من نامی از آنها نمی‌برم به این جهت که کافی است من نام یکی را بگویم آن وقت او در عرض چند ساعت در ایران دوست و ایجنت پیدا می‌کند!

فصل قبل یک ریال از باشگاه نفت نگرفتم و ۱۵۰ میلیون تومان هم از جیبم خرج کردم
منصوریان در واکنش به اظهارات آل‌اسحاق مبنی بر اینکه فسخ قرارداد او با باشگاه نفت غیرقانونی بوده است، تصریح کرد: آل‌اسحاق آدم خیلی خوبی است و اطلاعات حقوقی هم دارد، اما من طوری عمل کردم که فکر این روزها را هم می‌کردم. من برای انجام کاری هیچ موقعی بی‌حساب و کتاب عمل نمی‌کنم، بلکه بعد از مشورت با مشاورانم اقدام به کاری خواهم کرد. من فصل پیش حتی یک ریال هم از باشگاه نفت نگرفتم بلکه ۱۵۰ میلیون هم از جیبم برای باشگاه خرج کردم.

فسخ قرارداد من با باشگاه نفت ربطی به کمیته انضباطی ندارد
وی افزود: از آل اسحاق می‌خواهم کمی اطلاعات خود را کامل کند. فسخ قرارداد من ربطی به کمیته انضباطی ندارد. من شکایت نکردم که کارم به کمیته انضباطی بکشد، من طبق ماده ۲۳ بند ۱۲ قراردادم که می‌گوید اگر بازیکن و مربی کمتر از ۵۰ درصد قراردادش را گرفته باشد می‌تواند فسخ قرارداد کند، این کار را انجام دادم. اینکه آل‌اسحاق گفته بعد از جام حذفی باید این کار را می‌کردم حرف اشتباهی است. مربی و بازیکنی شامل پایان جام حذفی می‌شوند که در یکی از دو تیم ذوب‌آهن و استقلال عضویت داشته باشند. شک نکنید که من یک درصد هم در این زمینه اشتباه نکردم و خیلی خوب می‌دانستم که در این مقطع این حرف‌ها زده خواهد شد.

برای انتخاب دستیارانم سعی کردم طوری تصمیم بگیرم که استقلال ضرر نکند
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره عدم همکاری‌اش با مربیان قبلی استقلال نیز توضیح داد: مربیان قبلی استقلال همگی از بهترین دوستان من بودند. باید تأکید کنم من در انتخاب دستیاران و کادرفنی‌ام تمام تمرکزم را گذاشته و سعی کردم طوری تصمیم بگیرم که استقلال ضرر نکند. اگر غیر از این بود تغییرات به شکل دیگری انجام می‌شد.

پورحیدری به‌عنوان سرپرست کنار ما می‌ماند
وی همچنین تاکید کرد: منصور پورحیدری در کنار ما به‌عنوان سرپرست به کارش ادامه خواهد داد، او کوهی از تجربه است و پدر فوتبال و استقلال به حساب می‌آید. امیدوارم منصورخان سال‌های سال عمر با عزت داشته باشد و بتوانیم از تجربیات وی استفاده کنیم.

درهای تمرینات ما همیشه به روی هواداران باز است
منصوریان در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری در مورد برگزاری تمرینات استقلال پشت درهای بسته نیز گفت: درهای تمرینات ما همیشه به روی هواداران باز است، اما در چارچوب قوانین. ما خواهان این هستیم که احترام‌ها حفظ شود. دوست نداریم درها را روی هواداران ببندیم، غیر از مواقعی که می‌خواهیم کار تاکتیکی خاص و عجیبی انجام دهیم. من اعتقاد دارم حضور هواداران در تمرینات انگیزه و روحیه بازیکنان را بالا می‌برد، به این خاطر مخالف این هستم که آنها را از تیم دور کنیم. البته خواسته‌ای از هواداران دارم و اینکه آنها آستانه تحمل خود را بالا ببرند. شاید در طول فصل ما یک هفته ببریم و یک هفته ببازیم و شاید هم ۱۰ هفته ببریم و یک هفته ببازیم. در این شرایط آنها همیشه باید از تیم حمایت کنند. اگر بازیکنی از هوادار واهمه داشته باشد این کادرفنی است که ضرر می‌کند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با توضیح در مورد اینکه نحوه مصاحبه‌های بازیکنان و خود او در فصل آینده به چه شکل خواهد بود، خاطرنشان کرد: امروز خواسته من بود که برای اولین بار مربیان استقلال در یک کنفرانس خبری معرفی شوند. من می‌دانم که استقلال تیم بزرگی است و هر روز اخبار زیادی در مورد این تیم و بازیکنانش در رسانه‌ها دیده می‌شود. از این رو به‌دنبال یک کار جدید هستم و اینکه در هفته فقط یک روز بازیکنان و مربیان در میکسدزون حاضر شده و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهند. من از همه دوستان خبرنگار عذرخواهی می‌کنم که نمی‌توانم هر روز با آنها مصاحبه کنم، در آن صورت تمرکزم به‌هم خواهد خورد، به این خاطر چنین برنامه‌ای را برای خودم و شاگردانم طرح‌ریزی کرده‌ام، ضمن اینکه با کمک اسپانسرمان سعی می‌کنیم هر روز در تمرینات از خبرنگاران پذیرایی کنیم.

به بازیکنانی که در مصاحبه‌اش از مربی، مدیریت، هوادار ایراد بگیرد، تذکر می‌دهیم
وی تصریح کرد: اگر ببینم بازیکنی در مصاحبه خود از مربی، مدیریت، هوادار و یا موارد دیگر ایرادی بگیرد به او تذکر داده و دیگر اجازه مصاحبه کردن نخواهم داد. همه چیز باید در مسیر خودش قرار بگیرد و طبق اصول باشد. شک نکنید وقتی من در میکسدزون حاضر شدم بازیکنان پشت سر من به سؤالات شما پاسخ خواهند داد، اما همان‌طور که گفتم هفته‌ای یک بار این اتفاق رخ خواهد داد.

از همه هواداران استقلال می‌خواهم فقط به نام بزرگ این تیم توجه داشته باشند
منصوریان در واکنش به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در سال‌های اخیر روی سکوها چند دستگی وجود داشت و آیا این روند همچنان ادامه پیدا خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: من وقتی بازیکن بودم با هیچ مربی زاویه نداشتم و وقتی مربی هم شدم این شرایط وجود داشت. من حتی با هواداران هم زاویه نداشتم. شاید برخی این شرایط را نداشتند، مثلا به من گفته‌اند در فلان سکو فلان شعارها سر داده می‌شود. من مشکلی با آنها هم ندارم، چرا که اعتقاد دارم همه اینها هوادار استقلال هستند و من از همه هواداران استقلال می‌خواهم فقط به یک نام بزرگ توجه داشته باشند و آن هم استقلال است. نباید برای هواداران فرق کند که چه کسی روی نیمکت نشسته است، همه باید یک نام را حمایت کنیم و آن هم استقلال است. موفقیت استقلال موفقیت همه ماست. امیدوارم تیم طوری نتیجه بگیرد که همه لذت ببریم.

به این پست امتیاز دهید.
امتیاز شما به این پست
منابع :
نویسندگان : ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


کانال تلگرام تاج کبیر